
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 500 kHz |
| Type | DC DC Regulator |
| Output Current | 25 mA |
| Output Voltage | 28 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Supply Current | 5 µA |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Number of Outputs | 3 |
| Dimming | I²C, PWM |
| Internal Switch | Yes |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
